Træningstider
Træningstider for konkurrenceafdelingen 2018/19:
A-holdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Mandag aften: 16.00 - 19.15 16.00 - 16.45, 19.00 - 19.15 17.00 - 19.00 CM  
Tirsdag morgen *:' 06.00 - 07.30 Ingen 06.00 - 07.30 KD  
Tirsdag formiddag -Talentklasser: 07.30 - 09.30 07.30 - 07.45, 09.15 - 09.30 07.45 - 09.15 KD  
Tirsdag aften: 16.30 - 19.15 16.30 - 17.00, 18.30 - 19.15 17.00 - 19.00 KD  
Torsdag morgen *: 06.00-07.30 Ingen 06.00-07.30 KD  
Torsdag formiddag -Talentklasser: 07.30 - 09.30 07.30 - 07.45, 09.15 - 09.30 07.45 - 09.15 KD  
Torsdag aften: 16.30 - 18.45 16.30 - 17.00, 18.30 - 18.45 17.00 - 18.30 KD  
Fredag morgen**: 06.00 - 07.30 Ingen 06.00 - 07.30 MN  
Fredag aften *** 17.00 - 19.45 17.00 - 17.30, 19.30 - 19.45 17.30 - 19.30 KD  
Lørdag morgen: 06.45 - 10.00 06.45 - 07.00, 09.15 - 10.00 07.00 - 09.00 KD + CM  
* Træning for dem der ikke er med i Talentklasser      
** Træning for dem der i perioder skal op på 8 træningspas      
*** Fællestræning med Erritsø          
           
B-holdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Mandag aften: 15.45 - 17.30 15.45 - 16.00, 17.00 - 17.30 16.00 - 17.00 MN  
Tirsdag formiddag -Talentklasser: 07.30 - 09.30 07.30 - 07.45, 09.15 - 09.30 07.45 - 09.15 KD  
Tirsdag aften: 16.45 - 18.45 16.45 - 17.00, 18.30 - 18.45 17.00 - 18.30 ELE  
Onsdag aften: 17.00 - 19.15 17.00 - 17.30, 19.00 - 19.15 17.30 - 19.00 MN  
Torsdag formiddag -Talentklasser: 07.30 - 09.30 07.30 - 07.45, 09.15 - 09.30 07.45 - 09.15 KD  
Fredag morgen: 06.00 - 07.30 Ingen 06.00 - 07.30 MN  
Lørdag morgen: 07.45 - 10.00 07.45 - 08.00, 09.15 - 10.00 08.00 - 09.00 ELE  
           
C-holdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Mandag aften: 15.45 - 17.30 15.45 - 16.00, 17.00 - 17.30 16.00 - 17.00 ES+ELE  
Onsdag aften: 15.45 - 18.00 15.45 - 16.00, 17.30 - 18.00 16.00 - 17.30 SB+ELE  
Fredag aften: 15.45-17.45 15.45 - 16.00, 17.30 - 17.45 16.00 - 17.30 ES+ELE  
Lørdag morgen: 08.30 - 10.00 08.30 - 09.00, 10.00 - 10.15 09.00 - 10.00 ES  
           
T-hold, både pige- og drengeholdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Tirsdag aften: 15.45 - 17.15 15.45 - 16.00, 17.00 - 17.15 16.00 - 17.00 SB + MJ  
Torsdag aften 15.45 - 17.15 15.45 - 16.00, 17.00 - 17.15 16.00 - 17.00 ES + MJ  
Lørdag morgen: 08.30 - 10.15 08.30 - 09.00, 10.00 - 10.15 09.00 - 10.00 SB + MJ  
           
Sprint holdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Mandag aften: 18.45 - 20.15 18.45 - 19.00, 20.00 - 20.15 19.00 - 20.00 ES  
Torsdag aften: 16.45 - 19.15 16.45 - 17.00, 19.00 - 19.15 17.00 - 19.00 ES  
Lørdag morgen: 06.45 - 08.15 06.45 - 07.00, 08.00 - 08.15 07.00-08.00 ES  
           
Masters holdet Tid Landtræning Vandtræning Træner  
Mandag: 19.00 - 20.00 Ingen 19.00 - 20.00    
Fredag: 16.00 - 17.30 Ingen 16.00 - 17.30    
Masters er velkomne til A-holdets træningspas.
Udstyrsoversigt til brug på alle konkurrencehold (0.4 Mb)
Forening | Vestre Ringvej 100 | 7000 Fredericia | Tlf.: 61722973 | medlemskontor@deltaswim.dk